10 Jan

„Minkštieji“ įgūdžiai pilotams – būtini

„Minkštieji“ įgūdžiai – tai darbdavių plačiai naudojamas terminas, skirtas nematerialiems ir netechniniams darbuotojo, ar kandidato, gebėjimams apibūdinti. Dažniausiai būtent šie įgūdžiai atrankų specialistams padeda šiek tiek labiau atskleisti žmogaus asmenybę bei atsirinkti geriausius kandidatus iš geriausių.

Vargu, ar sveika darbinė aplinka priklauso tik nuo techninių darbuotojų įgūdžių. Dėl šios priežasties dažniausiai kandidatuose ieškoma ne tik gebėjimų, reikalingų konkrečiam darbui atlikti, bet bandoma įžvelgti ir kitų savybių.

Atrasti savo „minkštuosius“ įgūdžius ir mokėti jais tinkamai naudotis yra labai svarbu, ypatingai tiems, kurie yra karjeros pradžioje.

Dauguma žmonių mano, kad piloto profesija, kaip bet kuri kita profesija aviacijos srityje, yra labai techninė. Pilotas privalo nepriekaištingai žinoti teoriją, išlaikyti daug įvairių egzaminų, gauti komercinio piloto licenciją ir tik tada gali tapti sėkmingu savo srities profesionalu. Taip, tai tiesa, techniniai mokymai yra privalomi kaip pilotams, taip ir techninės priežiūros darbuotojams, orlaivių palydovams ar skrydžių vadovams. Tačiau tai yra tik viena iš dalių, būtinų darbui atlikti kokybiškai ir profesionaliai. Pavyzdžiui, ar darbas būtų labai efektyvus be gebėjimo bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis? Tikėtina, kad ne. Todėl kompetencijos, kurios reikalauja „minkštųjų“ įgūdžių, yra ne mažiau svarbios!

Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikti tyrimai atskleidė, kad 90% dienos iššūkių aviacijos srities specialistų darbe sudaro būtent problemos, susijusios su netinkama komunikacija. Šiandien bendravimas su bendradarbiais ir vidiniais klientais yra viena iš pagrindinių stiprybių. Svarbu turėti omenyje, kad jeigu ir pasirenkate profesiją ar poziciją, kuri, iš pirmo žvilgsnio, reikalauja daugiau individualaus, nei komandinio darbo, bendravimas yra neatsiejama kiekvieno darbo dalis.

Kokie yra darbdavių lūkesčiai aviacijos srityje?

Kartu su techniniais įgūdžiais, darbdaviai kandidatuose ieško ir begalės kitų gebėjimų, kas yra aktualu ne tik piloto pozicijai ar kitam darbui aviacijoje. Įsipareigojimas darbui ir įmonės misijai – tai vieni svarbiausių prioritetų, kaip ir pozityvus nusiteikimas.

Prioritetų sąrašo pradžioje yra ir aukšti etikos standartai. Be jokios abejonės, tai yra būtina tam, kad žmogus sugebėtų dirbti su klientais bei tinkamai atstovauti kaip įmonei, taip ir visai industrijai.
Aviacija yra viena iš labiausiai reguliuojamų sričių pasaulyje, todėl piloto gebėjimas atidžiai sekti instrukcijas yra gyvybiškai svarbus. Pilotas privalo laikytis nustatytų tvarkų, sekti instrukcijas, paisyti visų taisyklių ir veikti atitinkamai pagal reguliacijas – tai būtina sąlyga keleivių ir įgulos saugumui užtikrinti.

Dar vienas svarbus dalykas – žinoti ribas. Aviacijoje patirties niekada nebūna per daug, o didžioji aviacinių profesijų dalis reikalauja tas žinias reguliariai atsinaujinti, tam, kad turėti galiojančias licencijas. Visiškai nesvarbu, ar tai tarptautinė reguliacija, ar įmonės vidinė tvarka – žmogus privalo laikytis taisyklių ir neperžengti ribų, nepriklausomai nuo einamų pareigų.

Reikia nepamiršti piloto atsakomybės ir savimonės. Šie didžiulę reikšmę turintys „minkštieji” įgūdžiai, parodo, kad pilotas yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir nori mokytis bei toliau tobulėti.

Dar vienas svarbus gebėjimas, kurio atrankų specialistai ieško kandidatuose į piloto poziciją – gebėjimas dirbti komandoje. Sėkmingas kandidatas turi mokėti rasti ir išlaikyti pusiausvyrą tarp individualaus darbo ir bendradarbiavimo su kitais įgulos nariais.

„Minkštųjų” įgūdžių ugdymas neturi būti užmirštas

Nepriklausomai nuo to, ar žmogus dar kelyje komercinei piloto licencijai gauti, ar aktyviai ieško darbo, „minkštieji“ įgūdžiai turi būti vertinami taip pat kaip ir techninės žinios, būtinos piloto pozicijai užimti. Nuolatinis tiek „minkštųjų“, tiek techninių gebėjimų ugdymas didiną kandidato vertę aviacijos rinkoje. Jeigu kandidatas sugeba šiuos įgūdžius pristatyti ne tik žodžiu, bet gali savo turimas kompetencijas iliustruoti realiais pavyzdžiais iš savo gyvenimo – tai gali tapti didžiuliu privalumu.

Dalintis