2 Aug

Kodėl verta tapti pilotu?

Vilioja žydros padangės ir svaiginanti piloto karjera? Štai penkios priežastys kodėl verta pasirinkti piloto profesiją ir žengti pirmą žingsnį perspektyvios karjeros aviacijoje link.

Dabar kaip niekada anksčiau juntamas didelis pilotų trūkumas. Ir tai reiškia tik vieną – dabar geriausias laikas prisijungti prie aviacijos specialistų bendruomenės. Pilotų poreikis tik didės – aviacijos rinkos tendencijas prognozuoja didieji orlaivių gamintojai „Boeing” ir „Airbus”. Naujausiais skaičiavimais per artimiausią dvidešimtmetį prireiks 804 tūkstančių naujų civilinės aviacijos pilotų, Europoje šis skaičius sieks 148 tūkstančius.

 

Kodėl verta tapti pilotu?

 

Pilotas – prestižinė ir viena geriausiai apmokamų profesijų. Šią profesiją renkasi itin motyvuoti ir atsakomybės nevengiantys žmonės. Pilotas – viena geriausiai apmokamų specialybių. Net ir pradedantieji pilotai, patenka į geriausiai Lietuvoje apmokamų specialistų trejetuką – 2018 m. pilotų ir jiems giminiškų aviacijos specialistų atlyginimas Sodros duomenimis siekė vidutiniškai 4033 eurus. Tuo tarpu tarptautiniu mastu kartu su piloto patirtimi didėja ir alga – vidutiniškai antrieji pilotai uždirba iki 55 tūkst. eurų per metus, kai kuriuose regionuose antrojo piloto atlyginimas siekia iki 70 – 109 tūkst. eurų per metus. O štai patyrusių kapitonų atlyginimas gali siekti ir 100 – 185 tūkst. eurų per metus.

 

 

Piloto profesija atveria neribotas galimybes keliauti. Dėl darbo pobūdžio pilotai nuolatos keliauja: pakyla viename oro uoste, o nusileidžia kitame mieste, kitoje šalyje ar žemyne. Priklausomai nuo avialinijų suplanuotų skrydžio grafiko, turėdami dienos ar kelių dienų tarpą tarp skrydžių, pilotai gali skirti laiko poilsiui ir kelionėms. Be to, dažnai avialinijos suteikia pilotams ir jų šeimos nariams  nemokamus skrydžio bilietus.

 

 

Darbas neeiliniame biure, o tiksliau – pilotų kabinoje, iš kurios atsiveria kvapą atimantys, nepakartojami vaizdai. Kaip teigia pilotai, saulėtekiai ir saulėlydžiai ten –  ypatingi.

 

 

Įkvepiantis pavyzdys. Praeivių, o ypač –  vaikų,  dėmesį patraukia visada tvarkinga piloto uniforma, užtikrinta eisena, o svarbiausia – jie mano, jog šis žmogus turi pačią įdomiausią profesiją pasaulyje. Įsivaizduok, kad visi aplinkiniai taip galvos apie tave! Ar norėtum tapti aplinkinius įkvepiančiu pilotu?

 

Dalintis