KAIP PASIRUOŠTI PILOTO STUDIJŲ ATRANKAI?
20 Aug

Kaip pasiruošti piloto studijų atrankai?

Pirmas žingsnis prestižinės profesionalaus piloto profesijos link – tai piloto studijų atranka. Kokius namų darbus svarbu pasiruošti ateinant į „Tapk pilotu“ atranką, pasakoja būsimieji pilotai, „Tapk pilotu” projekto studentai Justas, Deividas, Patrikas ir Vainius. Jie sėkmingai įveikė ne tik studijų atranką, bet ir pirmąją – teorijos mokymų dalį ir šiuo metu mokosi skraidyti Ispanijos padangėje.

  • Piloto specialybės studijos ir gyvenimo būdas – išskirtinis, tad norint tapti vertinamu savo srities profesionalu, teks nuosekliai mokytis, o tam prireiks nemažai motyvacijos ir sunkaus darbo. Pasvajok, kaip atrodys tavo gyvenimas po penkerių, dešimties ar daugiau metų. Matai save pilotu? Paklausk savęs „ar aš tikrai noriu ir galiu būti pilotu (-e)?“. Dar prieš ateinant į atranką galima „pasimatuoti“ profesiją: aviacijos klubai ir aerodromai siūlo pramoginius skrydžius su profesionaliu pilotu – instruktoriumi. Tokie skrydžiai vykdomi nedideliais vienmotoriais ar dvimotoriais lėktuvais – panašiais skraidyti mokosi ir pilotai studentai.
  • Pasidomėk, kur galima mokytis piloto profesijos ir kuo skiriasi mokymo programos, kokie reikalavimai keliami kandidatams, kokios galimybės įsidarbinti, baigus studijas. Kuo skiriasi „Tapk pilotu“ ir piloto studijos universitetuose, jau pasakojome čia.
  • Atrankos į piloto studijas susideda iš kelių pagrindinių etapų – testų ir interviu. Gebėjimų testą sudaro užduotys paremtos bazinėmis fizikos, matematikos ir logikos žiniomis bei tam tikrų įgūdžių vertinimu. Ruošiantis atrankai rekomenduojame skirti laiko ne tik matematikos ir fizikos pamokose įgytų žinių pasikartojimui, bet ir treniruotėms su virtualios realybės ar kompiuteriniais žaidimais, kuriems žaisti reikalinga vairalazdė ir pedalai – taip pasiruošite atrankos testams, kurių metu patikrinama kandidato koordinacija, gebėjimas vienu metu atlikti kelias užduotis, erdvinė orientacija ir kiti gebėjimai, reikalingi piloto darbe.
  • Skirk laiko susipažinti su pagrindiniais lėktuvo instrumentais. Pasidomėk kaip atrodo aukščio, greičio prietaisai, radaras, kompasas, prietaisas imituojantis horizontą, rodantis skrydžio kryptį ir radijo dažnius. Internete gali rasti daug mokomosios medžiagos, kuria savo tinklaraščiuose dalinasi profesionalūs pilotai, instruktoriai ir aviacijos entuziastai. Šios pamatinės žinios pravers ne tik atrankos testo metu, bet ir vėliau studijuojant.

Su „Tapk pilotu” atrankos procesu ir reikalavimais susipažink čia ir čia. Daugiau patarimų, kaip pasiruošti atrankai, išgirsi tiesiai iš „Tapk pilotu” projekto studentų lūpų:

Dalintis