Kaip efektyviai mokytis? Pataria „Tapk pilotu” studentai
26 Sep

Kaip efektyviai mokytis? Pataria „Tapk pilotu” studentai

Mokymasis paskutinę naktį prieš egzaminą ar atsiskaitymą, stresas ir nuovargis nesvetimas dažnam studentui ar moksleiviui. Ne paslaptis, jog efektyvus mokymasis leidžia šį laikotarpį emociškai amortizuoti ir pasiekti geresnių rezultatų. O kaip produktyviai mokytis pasakoja pilotai, kurie per 2,5 metų intensyvių ir įtemptų studijų įgyja svajonių profesiją.

Kaip ir dauguma kitų studijų krypčių studentų pilotai pradeda mokytis nuo teorijos, kurios kursas trunka apie 9 mėnesius. Per šį laikotarpį būsimieji pilotai mokosi 14 aviacinių disciplinų – nuo susipažinimo su instrumentais orlaivio kabinoje, radijo komunikacijos, iki aviacijos teisės ir kitų aviacijos profesionalui svarbių dalykų. Būsimieji pilotai mokosi intensyviai, tad puikiai žino, kaip tai daryti efektyviai.

Nuosekliai pasikartok informaciją

Justas Tolkačiovas, prieš pradėdamas piloto studijas BAA Training, mokėsi universitete, studijuodamas išbandė ne vieną mokymosi strategiją. Justo teigimu, ruošiantis atsiskaitymui, svarbu nepervertinti savo paviršutiniškų žinių. Ar tau būna taip, kad vakare prieš egzaminą manai, kad „kaip nors praslysi” ir gali sau leisti praleisti vieną ar kitą temą, nes dalyvavai paskaitoje ir „ką nors prisiminsi”? Justas rekomenduoja taip nedaryti: „Jei tikrai nori išmokti dėstomą dalyką, turi atsiversti švarų lapą ir visą dėstomą dalyką pasikartoti, o kai kurias temas mokytis iš naujo lyg niekad nieko ta tema negirdėjai. Tada ir išmoksi”.

Susidomėk

„Jei jau nusprendei tapti pilotu, turi tam atsiduoti ir kasdien mokymuisi paskirti laiko,” pasakoja Deividas Repšas. Jo teigimu, kelių valandų, praleistų paskaitose, greičiausiai nepakaks ir reiks mokytis savarankiškai. Turi palaikyti savo motyvaciją ir režimą, siekiant geriausių mokymosi rezultatų. Dalykus, kurie mums patinka, įsimename lengviau, tad teks save įtikinti, kad ir pačiame neįdomiausiame dalyke yra kažkas įdomaus. Sudomink save ir net pati sudėtingiausia ir neįdomiausia tema, taps prieinama ir įsimenama. Deividas primena, kad pilotai – specialistai, kurie mokosi visą gyvenimą ir kas pusę metų grįžta į aviacijos akademiją pasikartoti žinių specialiuose kursuose. Taigi sulig išlaikytu egzminu piloto mokymasis nesibaigia.

Planuok savo laiką

Vainius Lazauskas teigia, kad svarbiausia – laiko planavimas. Jis pataria susidėlioti planą. Tiems, kas nemėgsta užsirašyti, tai bent jau savo mintyse susidėlioti dienotvarkę ir jos laikytis. Nepamirškite, kad svarbus ne tik tas laikas, kurį praleidžiate pamokose ar paskaitose bei mokotės savarankiškai. Ne ką mažiau rezultatams įtaką daro ir poilsis. Tad jei susiplanuosi savo laiką ir laikysiesi to plano, tai spėsi ne tik pasimokyti, bet ir pailsėti.

Išmok mokytis

Anot Patriko Čivilio, reikia išmokti mokytis bei išsiugdyti įprotį mokytis. Tai geriausia pradėti praktikuoti dar mokykloje. Įpratus mokytis nuosekliai, sumažėja streso lygis paskutinę dieną prieš atsiskaitymą. Tada beliks tik pasikartoti, ką jau moki. Patrikas rekomenduoja mokytis ne vienam – diskutuojant ir aiškinant kitam, ir pats geriau įsisavini ir prisimeni informaciją. Studentas primena visiems žinomą tiesą, kad siekiant kasdienių studijų rezultatų, svarbu susikaupti. Tam įtaką daro ir mokymosi aplinka – vieniems susikaupti geriausiai sekasi tylioje bibliotekoje, o tuo tarpu kiti gali mokytis, kad ir triukšmingoje kavinėje, kur groja muzika ir aplink vaikšto žmonės. Rask vietą, kur tau geriausia susikaupti ir nusiteikti mokslams.

Štai tokiais mokymosi strategijų laikosi „Tapk pilotu“ studentai. O kaip mokaisi tu?

Dalintis