Nori tapti pilotu – kokie pirmi žingsniai?
17 Jan

Nori tapti pilotu – kokie pirmi žingsniai?

Yra daugybė priežasčių, kodėl verta tapti pilotu. Vieni žavisi skraidymu kaip laisvalaikio pramoga, kiti svajoja apie oro linijų piloto profesijos teikiama galimybe keliauti, tarptautine karjera ir neeiline darbo aplinka, kitus sugundo solidus piloto atlyginimas. Kelionė į profesionalaus piloto kėdę prasideda nuo pirmo žingsnio, tačiau lengva pasimesti informacijos gausoje, kuria kryptimi tą žingsnį žengti. Ar žinai, kokie pirmieji žingsniai siekiant piloto licencijos?

1 žingsnis: Apsispręsk, kokiu tikslu nori skraidyti ir išsirink tam tinkamą licenciją.

Žinome, kad degi noru išmokti pilotuoti lėktuvą. Ar jau nusprendei, kokiu tikslu skraidysi ─ savo malonumui kilsi į dangų ar sieksi profesionalaus oro linijų piloto karjeros, o gal skraidyti prabangiu privačiu lėktuvu? Priklausomai nuo tavo tikslo, kokiu pilotu nori tapti, skirsis ir piloto reikalingos licencijos tipas – jei planuoji skraidyti laisvalaikiu, užteks piloto mėgėjo licencijos, o jei pilotavimas taps tavo darbu – reiks įgyti komercinio piloto licenciją ir atitinkamam tipui privalomas kvalifikacijas.

2 žingsnis: Išsirink pilotų mokymų programą.

Kaip jau minėjome pirmame žingsnyje, pilotų licencijos skiriasi, todėl ir pilotų mokymų programų yra įvairių. Integruotos, modulinės, skirtos norintiems skraidyti komerciniais tikslais, skristi mažais lėktuvėliais ir dideliais orlaiviais ir kitos. Kaip pasirinkti tinkamai? Gali ieškoti informacijos internete ir lyginti skirtingų aviacijos mokyklų programas. Kaip nepasiklysti tarp daugybės variantų ir dar sutaupyti laiko? Susisiek su mokymų centru ir jo konsultantai paaiškins mokymų programų skirtumus bei padės išsirinkti tinkamiausią. Nori mokytis Lietuvoje? Susisiek su Tapk pilotu vadybininkais.

3 žingsnis: Išsirink mokymų centrą/akademiją/mokyklą ir pradėk stojimo procesą.

Vienas esminių sprendimų, siekiant piloto profesijos – kur mokytis? Kalbant apie studijas Lietuvoje, mokytis galima tiek universitete, tiek ir privačiose mokymų įstaigose. Renkantis svarbu atsižvegti ne tik į mokymų programą, jos kainą, bet ir trukmę, suteikiamas kvalifikacijas ar mokymams naudojamą įrangą.

Pavyzdžiui, mokymų programa privačioje akademijoje, trunkanti apie 2,5 metų, suteikia ne tik komercinio piloto licenciją (CPL), bet ir tipo kvalifikaciją, aerodrominę treniruotę ir linijinį įvedimą. Baigus šią pilotų mokymų programą galima iškart darbintis oro linijose. O štai po universiteto 4 metų programos įgyjama tik CPL, tad norint dirbti oro linijose teks dar papildomai mokytis.

4 žingsnis: Pasitikrink sveikatą.

Piloto profesija – išskirtinė, tad i jos atstovams keliami specifiniai kriterijai. Vienas tokių – pilotų sveikata, atitinkanti tam tikrus reikalavimus. Todėl vos pradėjus atrankos procesą, pirmiausia rekomenduojame atlikti sveikatos patikrą ir įsitikinti, kad atitinki pilotų sveikatai keliamus reikalavimus. Nemažai svajojančių apie piloto karjerą atsisako jos siekti, sudvejoję, kad neatitiks reikalavimų. Kiekvienas kandidatas, norintis išmokti pilotuoti, turi įgyti pirmos klasės sveikatos pažymą, kurią išduoda ir sveikatos patikrą atlieka Aviacijos medicinos centras. Pirmą kartą patikra atliekama nuodugniai ir gali užtrukti visą dieną. Laikantis tarptautinių reikalavimų, pilotai turi pasitikrinti sveikatą kasmet.

5 žingsnis: Įveik atranką.

Pilotų mokymų atranka yra kitokia nei daugelis priėmimų į aukštąsias mokyklas ir universitetus. Aviacijos akademijos atrankas vykdo nuolat ar keliskart per metus, tad mokslus galima pradėti, nepriklausomai nuo mokslo metų pradžios. Pasiruošk atrankai – įvairių testų ir interviu metu tikrinamos ne tik anglų kalbos, matematikos ir fizikos žinios, kandidato motyvacija, aviacijos žinios, bet ir kiekvienam pilotui svarbios asmeninės savybės – orientacija į saugumą, gebėjimas vienu metu atlikti kelias užduotis, mintinas skaičiavimas, greitas sprendimų priėmimas ir kitos.

6 žingsnis: Nusiteik mokytis.

Tapti komercinių oro linijų pilotu ir įgyti visas jam reikalingas kvalifikacijas galima vos per 2,5 metų. Tuo tarpu, standartinės bakalauro studijų programos universitete trunka dažniausiai 4 metus. Nusiteik, kad teks intensyviai mokytis, bet juk verta pasistengti siekiant profesijos, pakylėjančios nuo žemės.

Dalintis