31 Jan

Svarbiausi dalykai mokykloje norint tapti pilotu

Nori tapti pilotu ─ ką mokytis mokykloje?

Pradėti ruoštis nuo žemės pakylėjančiai piloto karjerai gali dar sėdint mokyklos suole. Ar žinai, be kokių pamokų žinių neišsisuksi, jei nori tapti pilotu?

Anglų kalba. Sutik, piloto profesija ypatinga dėl atsiveriančių tarptautinės karjeros galimybių. Oficiali aviacijos kalba anglų kalba ir be jos nė iš vietos nepajudėsi: pilotai šia kalba kalbasi tarpusavyje ir su skrydžio įgulos nariais, priima ir perduoda svarbią informaciją radijo ryšiu, pildo skrydžių ataskaitas.

Fizika. Neprivalai būti Einšteinu, bet prieš patenkant į pilotų kabiną, turėsi išmokti pagrindines fizikos teorijas ir suvokti, kaip jos veikia, nes skrydis yra ne kas kita, o taikomoji fizika. Dar fizikos pamokose susipažinsi, kokios būna stumiančios ir traukiančios jėgos, kuo svarbus pagreitis, o štai jau pilotų mokymų metu gilinsi mokykloje įgytas žinias ir sužinosi, kurios jėgos jos veikia kylantį, o kokios jau skrendantį orlaivį.

Matematika. Kiekvienas aviatorius turi mokėti skaičiuoti greitai, tiksliai ir svarbiausia mintinai. Skaičiuotuvą nebūtinai turėsi su savimi, o štai nustatyti orlaivio padėtį, kintantį greitį ar suskaičiuoti kuro sąnaudas teks net ir stresinėse situacijoje.

Nepraleistos kūno kultūros pamokos vertinga investicija į sėkmingą piloto karjerą, nes gera sveikata vienas iš svarbių piloto studijų atrankos kriterijų. Įdomus faktas, kad pilotai yra vieni iš tų specialistų, kurie turi sveikatą tikrintis ir įgyti pirmos klasės sveikatos pažymą kas metus.

Geografija. Nors šioje pamokoje įgytos žinios nebus vertinamos studijų atrankoje, bet jos praktiškai naudingos kiekvienam pilotui. Tai pamoka, kurios metu atsiveria visas pasaulis, o jos metu išmoksi ne tik, kuriame žemyne ar šalyje  skrydžio tikslas, kokius miestus ar gamtos objektus gali matyti pro kabinos langą, bet ir įgyti tokių praktinių žinių apie klimatą ar vėjus, būdingus tik konkrečiam regionui, kuriame skraidysi.

 

Minėtose pamokose įgysi žinių, kurios taps pagrindu tolimesnėms piloto studijoms. Kokius dalykus mokosi pilotai, pasakojame čia. Tačiau tai dar ne viskas, nes pilotai mokosi visa gyvenimą. Bet apie tai ─ kitąkart.

Dalintis