19 Jul

Pilotai ne tik uždirba daugiausiai – kokie dar privalumai laukia pilotų?

Galimybė kasdien pakilti virš debesų ir skristi sužavi daugelį dažnai dar vaikystėje. O štai jau ūgtelėjus greta skrydžio laisvės pojūčio, piloto profesija vilioja atsiveriančiomis tarptautinės karjeros galimybėmis. Kuo ši profesija patraukia dėmesį ir kokių priemonių imasi oro linijos, siekdamos sukurti pilotams patrauklias darbo sąlygas bei motyvuojančią darbo aplinką?

Pavydą keliantis atlyginimas. Ar gali būti kas nors geriau nei užsiimti mėgstama veikla? Taip, užsiimti mėgstama veikla ir dar gauti už tai solidų atlyginimą. Pilotai – vieni geriausiai apmokamų specialistų, kurių atlyginimas per mėnesį siekia nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių eurų. Lietuvoje, naujausiais Sodros duomenimis, piloto alga vidutiniškai siekia apie 4033 eurus per mėnesį, o štai Azijoje, kurioje jaučiamas itin didelis komercinių pilotų trūkumas, antrasis pilotas gali gauti per mėnesį net apie 30 tūkstančių eurų atlygį „į rankas“, o patyręs kapitonas – dar daugiau.

Greta darbo atlyginimo oro linijos savo pilotams paprastai suteikia visą rinkinį papildomų finansinių naudų, pavyzdžiui, skiria sveikatos ar gyvybės draudimą, apmoka pensijų fondo įmokas.

Nemokamos kelionės ir apgyvendinimas. Daugelis svajoja apie keliones aplink pasaulį. Tuo tarpu, pilotai, iš tiesų, gyvena nuolatinių kelionių ritmu. Pilotai dėl savo darbo specifikos praleidžia nemažai laiko toli nuo namų, o oro linijos – rūpestingi darbdaviai – stengiasi suteikti pilotams kuo daugiau komforto, dirbant toli nuo namų – jos ne tik moka gerą atlyginimą, bet ir padengia visas su darbo kelionėmis susijusias išlaidas – keliones į darbą, o kai kurios – ir skrydžio bilietus namo laisvadieniais. Jos taip pat apmoka apgyvendinimo išlaidas bei skiria dienpinigius, kai išvykus tenka laukti skrydžio svečioje šalyje. Didžiųjų oro linijų pilotai gali pasigirti darbo kelionių metu apsistojantys ir itin prabangiuose penkių žvaigždučių viešbučiuose.

Be to, oro linijų suteikiamais privalumais gali naudotis ne tik pilotai, bet ir jų šeimos nariai – oro bendrovės suteikia nemokamus skrydžio bilietus ar bilietus su išskirtine nuolaida, tad pilotai kartu su savo artimaisiais gali skraidyti ne tik darbo reikalais, bet ir laisvalaikiu.

Darbo grafikas ir ilgesnės atostogos.

Viena iš priežasčių, kodėl pilotai pasirenka šią profesiją, yra darbo specifika, tad aviatoriai gali girtis nepatiriantys kasdienio 8-17 val. darbo rutinos. Jų darbo grafikas skiriasi, priklausomai nuo skrydžių trukmės ir krypčių, piloto patirties ir darbo stažo vienoje skrydžių bendrovėje. Be to, piloto darbo laiką, grafiką ir atostogų trukmę reglamentuoja ne tik oro bendrovės vidinės tvarkos, bet ir tarptautinės reguliacijos. Pasitaiko atvejų, kai pilotas turi iki dvi savaites trunkančių laisvadienių per mėnesį. Kai kurios oro linijos ne tik apmoka kasmetines atostogas, bet ir laisvadienius.

Lietuva – ne išimtis tarp šalių, skiriančių daugiau laisvadienių pilotams: pagal Lietuvos Darbo kodeksą piloto profesija yra viena iš tų, kurios atstovams skiriamos papildomos atostogų dienos. Taigi pilotai gali mėgautis net iki 41 dienos trukmės atostogomis! O tai reiškia tik viena – daugiau laiko laisvalaikio pomėgiams – kelionėms, sportui ar laikui su šeima!

Dalintis