8 Nov

Pirmasis skrydis SOLO

 

Ar žinojote, koks yra vienas laukiamiausių piloto studijų įvykių? Nesuklydote atsakę, kad tai pirmasis „solo skrydis“ ─ viena labiausiai atmintin įsirėžiančių skrydžio patirčių piloto studijų kelyje.

Kuo šis skrydis ypatingas?

„Solo skrydis“ ─ tai pirmasis skrydis, kai studentas pilotas orlaiviu skrenda vienas, o jo veiksmus stebi ir radijo ryšiu komentuoja ant žemės likęs instruktorius.

Šio skrydžio metu studentas pilotas turi pakilti orlaiviu į atitinkamą aukštį, danguje įveikti iš anksto suplanuotą ir su instruktoriumi aptartą skrydžio maršrutą bei sėkmingai nusileisti.

Tradicijos

Įveikus pirmąjį skrydį solo, ant žemės studentą pilotą pasitinka instruktorius ir aviacijos tradicijos – studentas pilotas apliejamas šaltu vandeniu bei gauna spyrį į sėdynę už „kietą“ nusileidimą. Juo vadinama jėga, kuria orlaivis atsitrenkia į žemę nusileisdamas. Sakoma, kad kuo kiečiau studentas pilotas nutupdo lėktuvą, tuo šaltesniu vandeniu jis apliejamas.

Priklausomai nuo regiono, kuriame vyksta mokymai, tradicijos skiriasi ir kai kurios pilotus ruošiančios aviacijos akademijos dar sukarpo studento marškinėlius, prieš tai ant jų užrašius „pirmasis solo skrydis“, datą ir lėktuvo numerį. Marškinėlių sukarpymo tradicija simbolizuoja įgytą laisvę ir pasitikėjimą skristi vienam.

Kaip atrodo „Tapk pilotu“ studentų solo skrydžio paminėjimas, pamatykite vaizdo įraše:

 

Ačiū „Tapk pilotu“ studentui Justui Tolkačiovui už pasidalintą vaizdo įrašą.

Dalintis